Tabletki Animal Care DOGS - jak to działa?

Skóra psa - odkryj jej znaczenie dla Twojego pupila.

Sebum nieodzowne! Ten płaszcz lipidowy wytwarzany przez gruczoły łojowe psa, pokrywający cienką warstwą jego skórę, spełnia dwie bardzo ważne funkcje:

 • naturalnej bariery ochronnej przed zagrożeniami mikrobiologicznymi
 • najgłębszej warstwy doznań zapachowych psa (stanowi ona o jego psychicznej identyfikacji i określa sposób, w jaki pies się „ubiera” czyli prezentuje światu)

 

ANIMAL CARE DOGS

To preparat w formie tabletki. Dzięki innowacyjnej formule posiada unikatowe właściwości myjące. Stworzony w oparciu wyłącznie o naturalne składniki nie narusza naturalnego płaszcza lipidowego psa, w związku z tym łączy działanie myjące z działaniem prozdrowotnym. Co więcej, produkt te nie podrażnia wrażliwego zmysłu psiego powonienie, przez co kąpiel i mycie psa przebiega dla niego bezstresowo. Animal Care Dogs może łagodzić podrażnienia skry oraz stanowić wsparcie w rehabilitacji zwierząt w specjalnych bieżniach wodnych.

Stosowanie:

 • Pamiętaj, przed kąpielą należy dokładnie rozczesać sierść psa, by nie utrwalać kołtunów!
 • Psy małe: stosować jedną tabletkę do kąpieli, rozpuszczając ją w ok. 35-40 l wody.
 • Psy średnie i duże: umyć psa pod prysznicem z zastosowaniem dedykowanej słuchawki prysznicowej Animal Care Dogs.

Mycie psa pod prysznicem:

 1. Odkręć słuchawkę prysznicową, którą obecnie używasz i w jej miejsce wkręć dedykowaną słuchawkę prysznicową Animal Care Dogs (Soft lub Flexi).
 2. Jeżeli pies jest bardzo brudny, spłucz go wstępnie wodą.
 3. Odkręcić metalowe sitko słuchawki, włóż tabletkę w wolną przestrzeń i na powrót przykręć sitko.
 4. Odkręć wodę i umyj psa (w zależności od siły strumienia i temperatury wody tabletka rozpuści się w ok. 4-6 min). W trakcie mycia aktywnie przeczesuj palcami sierść, aby dotrzeć do skóry psa.
 5. Po zakończeniu mycia nie spłukuj psa innymi preparatami.
 6. Teraz osusz swojego pupila!

 

UWAGI:

Animal Care Dogs jest środkiem o łagodnym działaniu. Nie zawiera środków pianotwórczych, barwników, substancji zapachowych, detergentów syntetycznych (SLS i SLES), alkoholi i parabenów. Jeśli wcześniej myłeś psa, używając detergentów a zwłaszcza odżywek zawierających silikony, niezbędne jest jednorazowe mycie wstępne przy zastosowaniu łagodnego szamponu eko.
Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej temperatury wody (zalecane 37-38 °oC), aby nie spowodować efektu przesuszenia skóry i sierści.

 

 

Brudny pies? Umyj go! Jaki to problem?

Zwłaszcza dzisiaj, gdy w kosmetologii małych zwierząt dokonał się prawdziwy przełom, a ilość dostępnych szamponów i odżywek nie odbiega od oferty produktów dla ludzi. Tak naprawdę sprawa tylko z pozoru wydaje się prosta! Brud z perspektywy psa nie stanowi najmniejszego problemu. Wręcz odwrotnie, pozwala mu zachować jego identyfikację, a silna woń sprawia, iż jako myśliwy staje się „niewidzialny” dla potencjalnej zdobyczy, co podpowiada mu jego pradawny instynkt. Brud i charakterystyczna woń psiej sierści jest barierą nie do przejścia dla nas ludzi. No więc hopsa z czworonogiem do wanny. Ale nasze „zbawienne” działanie jest kontr-produktywne. Im częściej myjemy psa, tym intensywniej gruczoły łojowe jego skóry wytwarzają sebum. To naturalne, pies chce odtworzyć dobroczynny dla niego ekosystem skóry. Ale do czasu!

Im bardziej będziemy dbać o higienę psa w oparciu o nieprzyjazne, chemicznie agresywne preparaty, tym szybciej doprowadzimy do eliminacji płaszcza lipidowego, co zazwyczaj otwiera drogę rozwojowi chorobotwórczych bakterii w obrębie skóry.

Pamiętajmy, naskórek psa jest cieńszy, zawiera mniej międzykomórkowej „emulsji” ochronnej i szybciej ulega degradacji. Budowa mieszków włosowych ułatwia wnikanie bakterii do ich wnętrza.