FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi


ZASTOSOWANIE

Tabletki OnZen Animal Care to preparat myjąco-pielęgnujący w postaci rozpuszczalnej w wodzie tabletki, stworzony w oparciu o wyłącznie naturalne składniki (bez substancji zapachowych, barwników etc.). Tabletki są całkowicie bezpieczne tak dla skóry psa, jak i jego sierści. Można je używać pod prysznicem (za pomocą dedykowanej słuchawki prysznicowej) lub rozpuścić w wannie w ilości 1 tabletka na 40l wody.

Należy umieścić 1 tabletkę w naszej końcówce prysznicowej Animal Soft Care lub Animal Flexi Care w wyznaczonym miejscu i włączyć wodę. Od tej chwili można myć psa wodą z naturalnymi komponentami.

Najlepszy efekt uzyskamy, spłukując najpierw sierść psa letnią wodą, aby usunąć z niej resztki błota, piachu i innych większych zabrudzeń. Następnie, po podłączeniu dedykowanej końcówki prysznicowej Animal Care i włożeniu do niej tabletki OnZen, rozpoczynamy właściwy etap mycia naszego zwierzaka. Końcówka Animal Care działa jak perlator (jak ten na większości naszych armatur łazienkowych, czy kuchennych), zapewniając odpowiednie ciśnienie oraz nadając strużkom wody korzystną dla mycia strukturę. Kiedy tabletka rozpuści się zupełnie, proces mycia psa można uznać za skończony (rozpuszczanie trwa ok. 4-5 min. w zależności ciśnienia wody i jej temperatury, co można obserwować dzięki przezroczystemu materiałowi końcówki prysznicowej). Oczywiście wskazane jest odpowiednie praca i działanie naszych palców podczas całego zabiegu myjąco-pielęgnującego.

Tak, należy wówczas nalać wodę do plastikowego pojemnika i rozpuścić tabletkę OnZen Animal Care w ilości: 1 tabletka na 40 l wody.

Oczywiście, należy tylko umieścić tabletkę w końcówce prysznicowej OnZen Animal i można rozpocząć proces mycia psa.

PIELĘGNACJA

W związku ze swoja naturalną formułą Animal Care ma znaczne powinowactwo elektrostatyczne z keratyną sierści, przez co wiąże ze skóry mineralne, dodatnio naładowane zanieczyszczenia i pozostałości złuszczonego naskórka, nie uszkadzając ważnego dla zdrowia psa sebum. Po umyciu włosów/sierści można użyć odżywki, by uzyskać dodatkowe efekty.

Nie ma to żadnego wpływu na stan zdrowia psa. Tabletki nie zawierają żadnych barwników, silikonów, parabenów, substancji zapachowych etc. Co więcej, to właśnie brak tych substancji nie wywołuje stresu u naszego pupila. Wiemy przecież, że jego zmysł powonienia jest 300 razy mocniejszy niż nasz! Stąd kąpiel z użyciem tabletki jest neutralna dla jego psychiki. Nie istnieje zatem żadne zagrożenie, że przyswojenie wody z tabletką Animal Care wpłynie ujemnie na zdrowie psa.

Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że tabletka nie powoduje elektryzowania i kołtunienia się sierści psa. Wręcz odwrotnie sierść łatwo się rozczesuje, jest miękka i błyszcząca. Pies z dumą będzie ją prezentował.

W przypadkach standardowej kąpieli psa tabletka sprawdza się znakomicie, również w okresie linienia. Dzięki kąpieli z użyciem tabletki sierść będzie się łatwo wyczesywać. Natomiast kiedy pies nie był kąpany przez dłuższy okres czasu lub wykąpał się na spacerze w zanieczyszczeniach należy użyć dodatkowo szamponu.

Dzięki zastosowaniu naszego produktu sierść psa staje się miękka i łatwo poddaje się pielęgnacji, nie ma też problemów z rozczesywaniem kołtunów. Szata tych ras po kąpieli będzie doskonale nawilżona, a psy z dumą będą ją prezentować.

OCHRONA SKÓRY

Skóra psa zostanie umyta i nawilżona dzięki obecności w wodzie jonów wodorowęglanu, jonu wodoru i kwasu cytrynowego. Ponadto Onzen Animal Care zapewnia naturalną świeżość, poprawia ukrwienie i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Woda po rozpuszczeniu tabletki OnZen Animal Care zyskuje pH neutralne, a dodatkowo jony wodorowe wiążą chlor, co korzystnie wpływa na skórę psa. Tabletki OnZen Animal Care nie zawierają barwników i substancji zapachowych etc., dlatego nie zaburzają naturalnej ochrony skóry.